בית צרכנות כל הסיבות להתגרש בהליכי גישור

כל הסיבות להתגרש בהליכי גישור

הליכי גירושין נחשבים להליכים רגישים וכואבים, שבהם לצד הרצון להגיע להסכמות בנוגע לחלוקת הרכוש או תנאי המשמורת, מעורבים גם המון רגשות, כעסים, אכזבות וגם בלבול מפתיחת פרק החיים החדש. 

גישור גירושין הוא מעין הליך "משא ומתן" שמונע במידה מסוימת חלק גדול מהתחושות הללו, בזכות הידברות ברורה ופתוחה על כל הסוגיות שעל הפרק. הגישור לא מורכב מתוך ויתורים או פשרות, אלא מתוך הרצון להביא את שני בני הזוג למצב של הסכמה הדדית על תנאי הגירושין כך ששניהם יוכלו להרגיש שעשו את הצעד הטוב ביותר עבורם ולטובת ילדיהם. 

 

גישור גירושין לא מנתק את הרגש שהיה במערכת היחסים כדי לדון בשאלות כמו "מי יקבל את הרכב" ברמה הכי טכנית ויבשושית. מסיבה זו, זוגות רבים מעדיפים להיכנס להליך הגישור ולהימנע מעימותים קשים ומתישים בבית המשפט. סיבה נוספת לכך שמתגרשים רבים מעוניינים לנסות את הליך הגישור כבר מבראשית, היא משום שמדובר ביצירת מרחב בטוח לפריקת תחושות, תובנות, מסקנות וכו', כך שאפשר לסגור מעגל עם בני הזוג גם בפאן הרגשי. הרבה פעמים כשדברים נותרים לא פתורים, הם מלווים אותנו גם באופן לא רצוני בהמשך החיים ומושלכים לא פעם על בני הזוג בפרק ב'. 

סיבה נוספת להשתמש בהליך הגישור, היא אופן התנהלות השיחה. לא מדובר בדיון משפטי קר ונוקשה, אלא יותר כמו שיחת סלון ספונטנית ופתוחה (לפחות ברמת התחושות). המגשר מספק את התחושה שמדובר במרחב פתוח ופחות פורמלי, מה שמוציא לאור את הכנות והמטרות האמיתיות יותר מאשר את האגו ותחושות הנקמה שמאפיינים את הדיונים בתוך אולם בית המשפט. 

כיצד מתחילים בהליך גישור גירושין?

כל גישור מתחיל בפנייה למגשר, בין אם לאחר הסכמה הדדית בין הצדדים בבית המשפט ובין אם בעקבות פנייה עצמאית של אחד הצדדים. המגשר יצטרך לשמוע על המקרה שלכם באופן כללי כדי להחליט על דרכי הפעולה המתאימות. בדרך כלל, הגישור יצריך מפגש התאמה שלכם יחד עם בני הזוג כדי להבין את רמת מורכבות המקרה ולדעת האם תוכלו ליישם באמצעותו את המטרות שלכם. בנוסף, בשיחה הראשונה כשהאמוציות בשיאן, הרבה פעמים המגשר/ת שעמם דיברתם יוכלו להחזיר אתכם לפרופורציות ולבשר לכם שהשד לא בהכרח כזה נורא. עם סיום השיחה וכשאבן גדולה יורדת מהלב, תוכלו לקבוע מפגש בנוכחות מלאה של הצדדים. 

פגישת הגישור הראשונה

בפגישה הראשונה של כל גישור גירושין, תתבקשו לחתום על הסכם גישור, לפיו היחסים ביניכם למגשרים יהיו מוסדרים ותקינים מבחינה אתית וחוקית. החתימה מגנה כמובן גם עליכם ומעניקה לכם חיסיון משפט מלא. 

לאחר מכן תיפתח הפגישה הראשונה ובה המגשר ישוחח עם כל אחד מהצדדים (לעתים בנפרד) ויוביל את השיחה כך שתעסוק בנושאים הכי בוערים, כואבים וחשובים שנמצאים על הפרק. הדבר מתבצע ע"י מיומנויות ופרקטיקות עבודה שהמגשרים יודעים היטב כיצד לבצע והם שמביאים לכדי שיחות רגועות שחותרות למטרה והאינטרסים של כל אחד מבני הזוג. 

לקריאה על מפגשי הגישור הבאים ותהליכי הליווי למתגרשים, היכנסו לקרוא אודות מוסכם – מרכז המגשרים הארצי והמקצועי שעומד לרשותכם בכל זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *%d בלוגרים אהבו את זה: