בוק בת מצווה – כמה זה חשוב ואיך אוכלים את זה

בת מצווה הוא אירוע מכונן בחייה של ילדה, זה הזמן בו היא באופן רשמי מתבגרת, והופכת לנערה.

מלבד האירוע הגדול אותו נערות בוחרות לקיים, מתקיימים גם כן, צילומי בוק. צילומים אלה משמעותיים ביותר עבור הנערה, ולא פחות מהאירוע כשלעצמו. ברוב המקרים וכיום במיוחד, הנערות החוגגות יודעות היטב מה הן רוצות או לא רוצות באירוע בת המצווה שלהן, ואיך יראה הבוק. אין זה משנה כלל באיזה אופן ומתכונת מתקיים האירוע, בוק הוא חלק דומיננטי, ולמעשה תמיד יהיה חלק מהמאורע.

מכאן, נשאלת השאלה איך בוחרים צלם? והאם בחירת הצלם היא משמעותית? התשובה ברורה, כן. תחילה, בנות לעומת בנים מבחינות בפרטים הקטנים, הן יודעות מה הן רוצות ואיך הן מעוניינות שהבוק יראה. בנוסף, כמו בכל אינטראקציה בין בני אדם ובייחוד בין אדם מבוגר לילדים, החיבור והכימיה בין הצדדים חשובים מאד. שהרי, ללא חיבור וכימיה טובים, חווית הצילום לא תהיה טובה, וכך הצילומים כשלעצמם עלולים להיות מושפעים מכך. מאחר ומדובר בילדות צעירות, על אף היותן יודעות מה הן רוצות, תודות לקדמה, האחריות מוטלת על כתפיו של הצלם. כאדם המבוגר ואיש המקצוע עליו לגלות סובלנות וסבלנות, אינטליגנציה רגשית, אכפתיות והבנה כלפי החוגגת.

ומה לגבי סגנון הצילום?

סגנון הצילום חשוב כאשר בוחרים צלם לאירוע. למעשה, כשבוחרים צלם תמיד. וזאת מאחר, וישנים צלמים ״מומחים״ לסוגי צילום שונים, קרי: צילום אירועים, צילום ילדים, סטודיו, צילום אוכל, צילום אופנה וכדומה. בבוק בת מצווה, הצילום בא לידי ביטוי על ידי הקומפוזיציות אותן בוחר הצלם, הלוקיישנים הנבחרים ועוד. אך יחד עם זאת, לילדת בת המצווה, המצטלמת לבוק חייב להיות מקום לביטוי עצמי, בין אם באמצעות בקשות ללוקיישנים, בחירת הלבוש והיותה המצולמת. שהרי, אופיו של הבוק מושתת על שיתוף פעולה של השניים.

אי לכל אלה, חשוב וכדאי לפני סגירת חוזה מול צלם לוודא את סגנון הצילום, ומעבר לכך לוודא ולהבין שלילדה יהיה מקום לביטוי עצמי. ולכן, על מנת להתרשם מסגנון צילומו של הצלם, יש לבקש לצפות בתיק עבודות. ובכלל כיום, באמצעות הרשתות החברתיות, ניתן לעשות זאת מבעוד מועד. בדיקות אלה, מסירות מכם ומהחוגגת חששות לגבי צילום הבוק. לאחר שבחרתם צלם ותיאמתם ציפיות מולו, הגיע הזמן לעבוד. וכאן, נכנסת השאלה איפה? האם יהיו אלה צילומי חוץ, או אולי צילומים בתוך סטודיו? ומה בכלל עדיף?

אפשר ורצוי לסמוך על הצלמים, הם יודעים את עבודתם. אך כמובן, שרצון החוגגת מאד חשוב. ולכן, יש להבין מספר דברים חשובים טרם מחליטים על מקום הצילום. התאורה הטובה והאולטימטיבית עבור צלמים בצילומי חוץ היא בשעת הזהב. מה היא שעת הזהב אתם שואלים? שעה אחת לפני השקיעה, מאחר והשמש ממוקמת מתוך ביחס לאופק, ופרק זמן קצר לאחר הזריחה.

למעשה, אלו הזמנים בהם האור הטבעי הוא הטוב והאופטימלי עבור הצלמים. לעומת צילומי החוץ אשר תלויים בשעות מסוימות, צילומי הסטודיו ניתנים להתקיים כל הזמן ובכל שעות היום, ולצלם יכולת שליטה מלאה על התאורה.

אז מי בוחר היכן יתקיימו הצילומים? האם בצילומי חוץ או אולי בצילומי סטודיו?

למעשה, הכל תלוי באופייה של ילדת בת המצווה, זו שלמענה התכנסנו. שהרי, אם מדובר בילדה בעלת ביטחון עצמי, שעד של הצף מצלמה לא מרגישה לא זרה והיא נינוחה מולה, סטודיו הוא המקום הנכון עבורה. אין זה סותר את העובדה, שניתן לצלם את אותה ילדה בעלת אופי זה במרחב הפתוח, שכן אולי דווקא בצילומי חוץ יהיה ניתן להוציא ממנה את המיטב.

מנגד, כאשר מדובר בילדה ביישנית, סגורה יותר ושאינה חובבת מצלמות ולהצטלם, הצילומים ייערכו בחוץ. שם יש אווירה נינוחה יותר, מרחבים פתוחים וגירויים חיצוניים רבים בה תוכל הילדה להתמקד, ובכל הצלם יוכל לבצע את עבודתו ולהשיג את התמונות הטובות ביותר. אך גם כאן, אין נוסחה נכונה, וקיימים מקרים בהם אותה ילדה בעלת אופי ביישני וסגור, תרגיש נינוחה ומשוחררת יותר בסטודיו מול הצלם וההורים, ולא בחוץ כבר ביכולתם של עוברי האורח לצפות. ועל אף כל אלה, אין נכון או לא נכון.

ילדת בת המצווה היא במרכז, ולכן רצוי וצריך לשאול אותה להעדפותיה ורצונותיה. הם מבחינת ההבדלים בין סוגי המיקומים: מקום מסודר להחלפת בגדים, שירותים, תנאי מזג אוויר וכדומה. והן מבחינת הסגנון האישי שלה. כמו כן, חשוב לבדוק טרם הצילומים, היכן הוחלט שהצילומים יתקיימו ובהתאם מהם האביזרים והפריטים שעומדים לרשותכם.

ומדוע זה חשוב? 

מאחר ויש מקרים בהם תצטרכו לשלם תוספת תשלום. ובנוסף, אביזרים שקיימים בהכרח בסטודיו, לא תמיד ניתנים בצילומי חוץ. וכן, האביזרים של הצלם לא בהכרח לטעמכם או לטעם החוגגת. אז על מנת למנוע מילדת בת המצווה להתבאס בעת הצילומים, יש לבדוק את הדברים מראש, ובמידת הצורך לדאוג שזו תביא עמה אביזרים בהם היא מעוניינת. כפי שכבר נכתב, אופייה של כל ילדת בת מצווה שונה. לאחת הלבוש חשוב ולאחרת לא, אחת תעדיף צילומים בסטודיו והשנייה צילומי חוץ.

היא אמנם רק חוגגת את גיל 12 אבל כיום, נושא האיפור והלבוש אצל בנות מתחיל בגיל צעיר מאד. ולכן היום, בעולם של שיתופי פעולה גם צלמים מקיימים שיתופי פעולה. ובין כלל שיתופים אלו, יש צלמים המקיימים שיתוף שכזה עם מאפרים. במידה ותרצו איפור, שיער או גם וגם עליכם לוודא עם הצלם שאכן קיימת אפשרות כזו אצלו. ובכלל, אל תהססו לשאול את הצלם מה יש לו להציע בנוסף, ומלבד צילום.

למעשה, צילומי בוק בת מצווה כיום מושפעים מאד מטרנדים, ידוענים ומובילי דעת קהל הנערצים על הבנות, וכפי שניתן להבין אין לזה סוף. אותן הבנות, עוקבות אחרי אותן הדמויות, ובוק בת המצווה הוא הזדמנות מיוחדת וחד פעמית לבצע את שראו. זה יכול להיות בפוזה מסוימת שהן ראו, מקום, שימוש באביזר או חיה.

סוסים הם דוגמא מצוינת להשפעה של הרשת. כמו שניתן לראות לאחרונה, מובילות דעת קהל מצטלמות עמם למותג שלהן, ואותן בנות מצווה מיישמות זאת בבוק בת המצווה. 

 

על הצלם לעשות את עבודותו המקצועית, ולתת את השירות עליו משלמים לו. ולכן, תיאום ציפיות הוא המפתח לצילומי בוק בת מצווה על מנת שהצלם יכיר את אופייה של הילדה, ושההורים יוודאו שיש מענה לכלל רצונותיה, מבעוד מאד.

תמונה:freepik

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d בלוגרים אהבו את זה: