טיפול בהשמנה – למה זה חשוב ואיך לא לפספס את הזמן המתאים לכך?

השמנת יתר היא מחלה עולמית הפוגעת במבוגרים וילדים, גברים ונשים כאחד. זוהי מחלה המתבטאת בצורה של מצבורי שומן עודפים, שיכולים להיות מתחת לעור, באיברים וברקמות. קביעה אם משקל הגוף של אדם עלה מעל הנורמה היא פשוטה מאוד. אם המשקל עלה ב-20%, וזה לא היה מתוכנן, אז זה עשוי להיות הסימן הראשון להשמנה שממנה אדם סובל. להשמנה יש השפעה רעה מאוד על מצבו של אדם, במיוחד עבור נשים. העניין הוא שהמחלה מתחילה להביא אי נוחות פסיכולוגית ופיזית, גורמת לתסכול מיני, מובילה לבעיות בעמוד השדרה, במפרקים ובפוריות. לכן אם הופעתו של הסימן הראשון להשמנה חשוב לפנות אל טיפול בהשמנה.

 

אילו מחלות יכולות להתפתח אם לא פונים אל טיפול בהשמנה בזמן?

עקב התפתחות השמנת יתר, אדם עלול לפתח סוכרת, יתר לחץ דם, התקף לב, שבץ או בעיות בכליות ובכבד. זה לא נדיר מדי שהשמנה מובילה לנכות ואף למוות. מדובר במחלה אמיתי, וכדי להיפתר ממנה יש צורך לפנות אל טיפול בהשמנה ולקבל סיוע וליווי של אנשי מקצוע.

אם ניקח בחשבון מידע כללי על השמנת יתר, מהי ומה יכול ללוות אותה, חשוב לציין שהמחלה פוגעת ביותר נשים מאשר גברים. הגוף הנשי הוא זה שנחשף לעודף משקל פי שניים מהגוף הגברי, מה שמוביל למספר סיבוכים. זה שאדם רזה מטבעו כשהוא צעיר ואינו משקיע שום מאמץ כדי לשמור על כושר, לא אומר שהוא יהיה כזה כל חייו. לעתים קרובות, השמנת יתר יכולה להתבטא אצל אדם בגילאי 30 עד 60 שנים.

 

איך ניתן לזהות השמנת יתר?

הסימן הברור והבסיסי ביותר להשמנה הוא עודף משקל בולט, שעם הזמן אישה או גבר עלולים להבחין בו עקב התפתחות המחלה. אתם יכולים לזהות עודף משקל או סיבוך של השמנת יתר בכל חלק בגוף: מהבטן ועד האגן, ואם מערכת השרירים לא מפותחת מדי, זה הופך להיות מורגש. בדרך כלל, אנשים הסובלים מהשמנה, שמים לב שצורת הגוף השתנתה בצורה ניכרת. כפי שצוין קודם לכן, ישנן מספר דרגות של השמנת יתר. אז, בשלב הראשוני, ייתכן שלאדם לא יהיו תלונות כלל. אם אדם נמצא בשלב מתקדם יותר של השמנת יתר, הרי שחלק מתסמיני המחלה המאפיינים אותה כבר עשויים להופיע, כמו למשל:

תחושת חולשה ותחושת נמנום מתמדת;

  • יכול להיות סימפטום כגון בחילה;

  • ההתפתחות הראשונית של השמנת יתר מובילה לעובדה שהמטופל סובל מבצקת היקפית, כאבי גב;

  • בחילות, עצירות הם גם תסמינים של השמנת יתר הקשורים למחלה;

  • סימפטום עיקרי נוסף הוא קוצר נשימה, הזעה וכאב ראש.

 

באשר לאנשים שנמצאים בשלב רציני של השמנת יתר, אז במקרה שלהם יהיו תסמינים חמורים יותר, המאופיינים בבעיות של האורגניזם כולו. לפיכך, אישה או גבר שמנים עלולים להתלונן על בעיות בתפקוד הלב, מערכת הנשימה והעיכול. מספר סיבות יכולות לגרום לאנשים להתחיל לפתח מחלות הקשורות להשמנה. כמובן שלכל אדם תהיה סיבה משלו, כי הגורמים להשמנה מתייחסים לשלבים שונים של המחלה. אם אתם מזהים אצלכם או אצל יקירכם את אחד הסימנים המראים על השמנת יתר, אל תהססו לגשת אל מרפאה לטיפול בהשמנה של ד"ר רז. 

קרדיט: Freepik.com

עשוי לעניין אותך

ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהיריון

זה שאת בהיריון זה לא אומר שאת צריכה לוותר על החופשה הקרובה בחו"ל. הרצון לנפוש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Update Contents
מוקד החדשות של ישראל נא לאשר לקבלת התרעות על חדשות ועדכונים חדשים שמתפרסמים באתר שלנו.
Dismiss
Allow Notifications